Skip to main content

Bankroto bylos ne teismine tvarka vykdymas

Mūsų klientai dažniausiai klausia, kiek kainuoja įmonės bankrotas. Tad taupantiems laiką ir pinigus, kartu su savo partneriais galime pasiūlyti, įmonės bankroto procesą ne teismine tvarka.

Naujasis Juridinių asmenų nemokumo įstatymas numato, kad bankroto procesas gali būti vykdomas ne teismo tvarka, jeigu sprendimo bankroto procesą vykdyti ne teismo tvarka priėmimo dieną yra tenkinamos visos šios sąlygos:

  • teismuose nėra iškelta bylų ar nevyksta išankstinis ginčų nagrinėjimas ne teismo tvarka, kuriuose juridiniam asmeniui pareikšti turtiniai reikalavimai, tarp jų reikalavimai, susiję su darbo santykiais;
  • į juridinio asmens turtą nėra nukreiptas išieškojimas pagal teismų ar kitų institucijų išduotus vykdomuosius dokumentus;
  • nėra atliekamas mokestinis tyrimas ar mokestinis patikrinimas Mokesčių administravimo įstatymo nustatyta tvarka.

Vis dėlto, nereikėtų iš karto nusiminti, net jeigu nėra tenkinamos nurodytos sąlygos, bankroto procesas gali būti vykdomas ne teismo tvarka, jeigu mokesčių administratorius, ieškovas ir (ar) išieškotojas sutinka su įmonės bankroto procesu ne teismo tvarka.

Kuo naudingas įmonės bankrotas ne teismo tvarka?

Bankroto procesas ne teismo tvarka naudingas nemokiai įmonei ir jos kreditoriams, nes tik kreditoriai sprendžia visus klausimus, susijusius su įmonės bankroto procedūromis, kontroliuoja administratoriaus veiklą ir gali daug greičiau pasiekti savo pagrindinį tikslą – viso ar dalies finansinio reikalavimo patenkinimą. Nemokioms įmonėms – tai efektyvus procesas, leidžiantis  operatyviai ir su mažiausiais nuostoliais likviduoti nepavykusį verslą.

Sprendimas bankroto procesą vykdyti ne teismo tvarka laikomas priimtu, jeigu jam pritarė kreditoriai, kurių reikalavimų suma vertine išraiška sudaro ne mažiau kaip 3/4 visų juridinio asmens turimų įsipareigojimų, įskaitant ir tuos, kurių mokėjimo terminai nepasibaigę, sumos, esančios sprendimo priėmimo dieną. Jei priimamas sprendimas dėl įmonės bankroto ne teismo tvarka, tuo pačiu kreditoriai privalo ir paskirti įmonės bankroto administratorių.

Nuo kreditorių sprendimo bankroto procesą vykdyti ne teismo tvarka įmonė įgyja bankrutuojančios statusą, įmonę perima kreditorių paskirtas nemokumo administratorius ir pradeda vykdyti įmonės bankroto procedūras. Bankroto procesą vykdant ne teismo tvarka, teismo kompetencijai skirtus klausimus sprendžia kreditorių susirinkimas.

Jeigu per 15 – 30 dienų nuo pranešimų įteikimo kreditoriams dienos kreditoriai nepriima sprendimo bankroto procedūrą vykdyti ne teismo tvarka,  įmonė įgyja teisę kreiptis į teismą dėl bankroto bylos iškėlimo. Tokiu atveju įmonės vadovas nedelsiant privalo pateikti ieškinį teismui dėl bankroto bylos iškėlimo.

Mes galime padėti!

Taigi jeigu Jums kyla finansinių sunkumų ar esate kreditorius, kuris iš skolininko gavo siūlymą pritarti įmonės bankroto procesui ne teismo tvarka, mes Jums galime padėti. Kartu su partneriais (nemokumo administratoriais) galime Jums pasiūlyti bankroto ne teismine tvarka paslaugas ar atstovauti Jus, kaip kreditorių, bankroto procese.

Close Menu

Rekvizitai

Įmonės kodas: 302552694
PVM mokėtojo kodas: LT100005670019
P. Višinskio g. 8-1, LT-77154 Šiauliai
AB Luminor bank A/S Nr. LT924010044200896066

Darbo laikas: I-IV 8.00-17.00; V 8.00-15.45
Pietų pertrauka: 12.00 -12.45

Kontaktai

Tel. 86 4222 345
El. pašto adresas: info(Replace this parenthesis with the @ sign)lexin.lt

Auditorė Alina Martinkienė – alina(Replace this parenthesis with the @ sign)lexin.lt
Auditorė Jūratė Matulevičienė – jurate(Replace this parenthesis with the @ sign)lexin.lt
Vyr. auditorių padėjėja Agnė Juozapaitienė – agne(Replace this parenthesis with the @ sign)lexin.lt
Auditorių padėjėja Greta Jovaišaitė – greta(Replace this parenthesis with the @ sign)lexin.lt
Auditorių padėjėja Raimonda Kalvaitienė – raimonda(Replace this parenthesis with the @ sign)lexin.lt