Skip to main content

Įmonės likvidavimas

Vienas iš juridinio asmens pasibaigimo būdų yra įmonės likvidavimas. Likvidavimo procedūra gali būti pradedama:

  • Juridinio asmens narių sprendimu;
  • Juridinių asmenų tvarkytojo sprendimu;
  • Teismo sprendimu.

Mes teikiame likvidavimo paslaugas juridinių asmenų narių sprendimu. Praktikoje vyrauja nuomonė, kad likvidavimas yra sudėtingas ir varginantis procesas, tačiau tik ne mums. Savo veikloje esame likvidavę jau ne vieną juridinį asmenį nuo paprastos asociacijos iki didžiulių gamyklų, vykdžiusių veiklą ne vieną dešimtmetį. Likviduoti galima bet kurios formos juridinį asmenį, tačiau galima likviduoti tik mokią įmonę, kuriai užtenka turto atsiskaityti su visais įmonės kreditoriais. Nemokaus juridinio asmens atveju privaloma taikyti bankroto procedūrą. Negana to, net pradėjus likvidavimo procedūrą, tačiau paaiškėjus, kad įmonė iš tikrųjų yra nemoki, likvidatorius privalo nedelsiant inicijuoti nemokumo procesą. Neįvykdęs šios pareigos, likvidatorius atsako įstatymų nustatyta tvarka ir privalo atlyginti kreditoriams sukeltą žalą.

Likvidatoriumi gali būti paskirtas įmonės vadovas arba bet kuris kitas fizinis asmuo. Likvidatoriui taikomi visi juridinio asmens vadovo reikalavimai. Mes siūlome dviejų likvidavimo paslaugų tipus:

  • kai mes suteikiame savo likvidatorių ir atliekame absoliučiai visus veiksmus patys;
  • arba mes rengiame likvidavimo dokumentus ir teikiame konsultacijas viso proceso metu, o likvidatoriumi yra paskiriamas Jūsų pasirinktas asmuo.

Pirmasis variantas yra skirtas taupantiems laiką, antrasis – taupantiems pinigus.

Koks yra įmonės likvidavimo procesas?

Norinti likviduoti Juridinį asmenį narių sprendimu, turi būti priimamas sprendimas likviduoti įmonę ir išrenkamas likvidatorius (ar keli likvidatoriai). Išrinkus likvidatorių juridinio asmens valdymo organas netenka savo įgaliojimų, nes visi juridinio asmens valdymo organo įgaliojimai, teisės ir pareigos pereina išrinktam likvidatoriui.

Priėmus sprendimą likviduoti įmonę, apie tai turi būti paskelbta įmonės įstatuose nurodytame leidinyje tris kartus, ne mažesniu, nei trisdešimt dienų intervalu, arba vieną kartą viešai, įstatuose nurodytame leidinyje ir kiekvienam kreditoriui raštu. Viešai paskelbus apie juridinio asmens likvidavimą, pirmą paskelbimo dieną VĮ Registrų centrui turi būti pateikiamas juridinio organo sprendimas likviduoti įmonę ir įregistruojamas statusas „likviduojama“.

Likvidatorius privalo sudaryti likviduojamos įmonės balansą, atsiskaityti su įmonės kreditoriais, atleisti darbuotojus, priduoti likviduojamos įmonės buhalterinės apskaitos dokumentus apskrities archyvui. Atsiskaičius su likviduojamos įmonės kreditoriais, likęs įmonės turtas padalijamas likviduojamo juridinio asmens nariams proporcingai jų įneštam įnašui.

Įregistravus įmonės statusą „likviduojamas“ VĮ Registrų centre, įmonei atsiskaičius su kreditoriais, biudžetais ir fondais, valstybinė mokesčių inspekcija pateikia VĮ Registrų centrui pranešimą, kad likviduojama įmonė neturi skolų.

Individualios įmonės likvidavimas

Individualios įmonės likvidavimas yra analogiškas kitų juridinių asmenų likvidavimui, tačiau papildomai yra reikalaujama sudaryti individualios įmonės finansines atskaitomybes (nors tai pagal įstatymą veikiančiai individualiai įmonei nėra privaloma). Taip pat likviduojamos individualios įmonės statusas atleidžia įmonės savininką nuo tolimesnio privalomų įmokų į biudžetą skaičiavimo.

Įmonės veiklos sustabdymas

Praktikoje dar labai dažnai pasitaiko atvejų, kai asmenys nenori likviduoti įmonės, tik laikinai sustabdyti veiklą. Mūsų specialistai atitinkamai teikia ir tokias paslaugas – konsultuoja ir rengia dokumentus įmonės veiklos sustabdymui. Laikinai sustabdę  veiklą, juridiniai asmenys yra atleidžiami nuo mokesčių deklaracijų ar kitų teisės aktuose nurodytų dokumentų pateikimo.

Mokesčių mokėtojas pripažįstamas veiklos nevykdančiu, jeigu:

  • nesudaro ir nevykdo jokių sandorių;
  • nevykdo atsiskaitymų su ūkio subjektais;
  • negauna pajamų (išskyrus mokesčių mokėtojo banko sąskaitose esamų piniginių lėšų palūkanas).

Tai taip pat reiškia, kad prieš laikinai sustabdant veiklą yra atleidžiami visi įmonės darbuotojai. Tam, kad juridinis asmuo laikinai sustabdytų veiklą apie tai reikia pranešti VMI ir gauti mokesčių administratoriaus sprendimą. Įmonė bet kada gali nutraukti laikiną veiklos sustabdymą apie tai pranešusi mokesčių administratoriui. Laikinas veiklos sustabdymas yra naudingas tuo, kad įmonei nereikia teikti jokių deklaracijų mokesčių administratoriui. Taip pat laikinai veiklą sustabdyti gali ir individualios įmonės, o veiklos laikino sustabdymo laikotarpiu nėra skaičiuojamos individualių įmonių savininkų privalomas sveikatos ir pensijos draudimas.

Close Menu

Rekvizitai

Įmonės kodas: 302552694
PVM mokėtojo kodas: LT100005670019
P. Višinskio g. 8-1, LT-77154 Šiauliai
AB Luminor bank A/S Nr. LT924010044200896066

Darbo laikas: I-IV 8.00-17.00; V 8.00-15.45
Pietų pertrauka: 12.00 -12.45

Kontaktai

Tel. 86 4222 345
El. pašto adresas: info(Replace this parenthesis with the @ sign)lexin.lt

Auditorė Alina Martinkienė – alina(Replace this parenthesis with the @ sign)lexin.lt
Auditorė Jūratė Matulevičienė – jurate(Replace this parenthesis with the @ sign)lexin.lt
Vyr. auditorių padėjėja Agnė Juozapaitienė – agne(Replace this parenthesis with the @ sign)lexin.lt
Auditorių padėjėja Greta Jovaišaitė – greta(Replace this parenthesis with the @ sign)lexin.lt
Auditorių padėjėja Raimonda Kalvaitienė – raimonda(Replace this parenthesis with the @ sign)lexin.lt