Uždarosios akcinės bendrovės steigimas internetu yra greičiausias ir pigiausias steigimo būdas. Uždarosios akcinės bendrovės steigimas per notarą užtrunka šiek tiek ilgiau nei internetu, be to, yra brangesnis dėl notaro mokesčių. Pažymėtina, kad prieš įregistruojant uždarąją akcinę bendrovę banke reikia atsidaryti kaupiamąją sąskaitą ir į ją įnešti įstatinį kapitalą. Po įmonės įregistravimo kaupiamoji sąskaita yra pertvarkoma į einamąją banko sąskaitą ir įmonė gali disponuoti įstatiniu kapitalu. Dar vienas svarbus momentas, kad steigimo dokumentuose iš karto reikia paskirti įmonės vienasmenį valdymo organą – direktorių. Jei nuspręsta uždarojoje akcinėje bendrovėje sudaryti kitus kolegialaus valdymo organus tokius, kaip valdyba ar stebėtojų taryba, steigimo sutartimi ar steigimo aktu taip pat reikia paskirti šių kolegialių valdymo organų narius.
Akcinė bendrovė yra taip pat ribotos civilinės atsakomybės juridinis vienetas, kurio minimalus įstatinis kapitalas yra ne mažesnis kaip 25000 eurų ir jos akcijos gali būti platinamos ir jomis prekiaujama viešai, vadovaujantis vertybinių popierių rinką reglamentuojančiais teisės aktais. Tai yra ryškiausias skirtumas nuo uždarosios akcinės bendrovės. Steigiant akcinę bendrovę be steigimo sutarties ar steigimo akto, papildomai reikia parengti steigimo ataskaitą.
Mažoji bendrija yra ribotos atsakomybės privatusis juridinis asmuo. Tai reiškia, kad nariai savo turtu neatsako už neįvykdytas mažosios bendrijos prievoles. Mažąją bendriją gali steigti ne daugiau kaip 10 fizinių asmenų (gali būti ir vienas steigėjas). Mažoji bendrija gali vykdyti bet kokią įstatymų nedraudžiamą veiklą. Nors mažojoje bendrijoje ir nereikalaujama turėti minimalų įstatinį kapitalą, mažosios bendrijos nariai moka įnašus, kurių dydis ir mokėjimo tvarka nustatomi narių susirinkime, o mažosios bendrijos pelnas skirstomas proporcingai nario įnašo dydžiui. Mažosios bendrijos steigimas taip pat gali būti atliekamas dviem būdais – internetu arba pas notarą. Mažosios bendrijos steigimas internetu yra greičiausias ir pigiausias steigimo būdas. Mažosios bendrijos steigimas pas notarą užtrunka šiek tiek ilgiau nei internetu, be to yra brangesnis dėl notaro mokesčių. Mažosios bendrijos steigimui reikia pavadinimo, registruotos buveinės adreso ir patalpų savininko sutikimo, steigimo akto arba steigimo sutarties ir mažosios bendrijos nuostatų. Bendrijos narių įnašai mokami po įmonės įsteigimo. Steigimo sutartimi ar steigimo aktu iš karto reikia paskirti mažosios bendrijos vadovą, jeigu nuspręsta, kad mažajai bendrijai vadovaus ir vienasmenis valdymo organas. Atkreiptinas dėmesys, kad pagal Mažųjų bendrijų įstatymą, vienasmenis valdymo organas įmonėje neprivalo būti. Jo kompetencijai priskirtus veiksmus gali atlikti ir mažosios bendrijos narių susirinkimas ar vienintelis narys, jeigu tai yra numatyta nuostatose. Taigi nors mažąją bendriją įsteigti yra labai paprasta, tačiau visuomet rekomenduojame pasikonsultuoti su specialistais tam, kad būtų pasirinkta tinkamiausia verslo ir jo valdymo forma. Taip pat priešingai nei uždarojoje akcinėje bendrovėje, mažojoje bendrijoje su vadovu nėra sudaroma darbo sutartis, o vadovas bendrijai teikia civilines vadovavimo paslaugas ir dirba paslaugų sutarties pagrindu.
Individuali įmonė yra neribotos civilinės atsakomybės vienetas, todėl individualios įmonės savininkas prisiima visą verslo riziką ir už įmonės įsipareigojimus atsako savo turtu. Todėl prieš steigiant Individualią įmonę visada rekomenduojame Jums apsvarstyti ir kitų verslo formų pasirinkimą. Juo labiau, kad ir mokestine prasme yra patrauklesnių verslo formų. Individualios įmonės steigimas iš esmės nesiskiria nuo aukščiau aptartų juridinių asmenų steigimo. Esminis skirtumas, kad individualios įmonės savininkas gali būti tik vienas fizinis asmuo, o tas pats fizinis asmuo gali būti tik vienos individualios įmonės savininku. Kaip ir kitų įmonių atveju, yra reikalingas įmonės pavadinimas, registruotos buveinės adresas ir steigimo aktas. Individualiai įmonei nereikia jokio pradinio kapitalo ir nėra jokio privalomo įnašo.
Čia aptarti populiariausių juridinių asmenų steigimo procesai, tačiau mūsų specialistai gali suteikti Jums konsultacija dėl bet kurio kito juridinio asmens įsteigimo ir gali atsakyti į klausimus kaip įsteigti asociaciją, viešąją įstaigą, daugiabučių gyventojų bendriją, žemės ūkio bendrovę, kooperatyvą, paramos ir labdaros fondą ar kitą juridinį asmenį.
Taip pat galime padėti Jums įsteigti ne tik juridinį asmenį, bet ir jo filialą ar atstovybę.